Nechte si poradit
Tahle rada se může zdát trochu kontraproduktivní, pokud nechcete, aby na vás bylo hned vidět, že jste novic, ale často je to nejlepší řešení. Většina lidí v posilovně někdy byla ve vaší pozici, a nikdo se vám nevysměje jen proto, že se zeptáte, jak se něco používá. Naopak pokud poškodíte stroj nebo sebe, popularitu si zrovna nezískáte.
2. Čistota půl…tréninku
Krev, pot a slzy možná patří k dobrému tréninku, ale nemusí za vámi zůstávat zrovna kaluže. Vezměte si s sebou ručník, podívejte se, kde jsou umístěné papírové utěrky a dezinfekční roztok, a použijte je. Kromě hygieny také redukujete riziko zranění u sebe i u ostatních. Madla nebo tyče kluzké od potu hrozí vypadnutím, a vy nechcete být ten, kdo je zodpovědný za něčí zlomený palec. To, že cvičit byste měli v čistých botách a ne v tom, v čem chodíte venku, je snad už samozřejmost.
3. Nehnízděte
Toto se týká zejména lidí, co fitness navštěvují ve špičce, kdy je tam největší nával. Nezůstávejte na jednom přístroji dlouho, hlavně když vidíte, že se za vámi tvoří fronta. Častým problémem jsou třeba běžecké pásy, tak je zkuse prostřídat něčím jiným tak, aby se dostalo na každého.
4. Deodorant je kamarád
Nikdo nečeká, že po hodině cvičení budete vypadat jako ze žurnálu, ale nemělo by vás být cítit na pět metrů. Oblečení, ve kterém cvičíte, po tréninku vyvěste, často ho perte, a před tréninkem na sebe cákněte trochu deodorantu. Nemusíte být cítit jako drogerie, ani tento extrém není mezi sportovci moc oblíbený, ale mírná vůně je ideál.
5. Náš zákazník, náš pán? Asi ne.
Ano, lidé, co ve fitness pracují, jsou placeni z vašeho vstupného, ale to vám nedává právo chovat se k nim jako ke sluhům. Týká se to jak lidí na recepci, tak třeba těch, co tam uklízí nebo trenérů. Pokud vám řeknou, že něco nejde nebo vás požádají, abyste něco udělali, respektujte to, nejspíš pro to mají důvod.