To je sice hezká pohádka a můžeme ji dál rozvinout ve svých snech, ale bohužel nereálná. Navíc by zrovna naše bankovky ukryté pod nánosem hlíny a ještě řádně zalité, moc toho nevydržely. A to nemluvě o tom, že by bylo daleko více krádeží a možná i znehodnocených záhonů, jak by měli lupiči ve snaze získat ještě větší poklady, které by samozřejmě byly hladce dostupné. Přesto se najdou tací, kteří své poklady ukrývají v různých nádobách, aby je nikdo neodcizil, přece jenom je nebudou dávat do banky. Jenomže ani tady moc užitku nepřinesou.
Touha je zakořeněná v každém z nás
Lidstvo je od narození zkrátka takové. Touží po věcech, které jsou nedosažitelné a samozřejmě se je snaží nějakým způsobem získat. Dnešní doba k tomu používá různé prostředky, jako jsou půjčky, úvěry nebo různé spoření. Pravdou je, že když si na něco chceme našetřit, tak to trvá dlouhou dobu a bohužel ani to prasátko nepřemluvíme, aby nám dalo víc. Mnohdy musíme do banky a zeptat se, zdali jsme vhodnými adepty na úvěr. Pokud máme „čistý štít“, to znamená dobou bonitu, odpovídající příjem peněz a žádné záznamy v registrech dlužníků, tak nám prakticky nic nebrání v cestě, abychom si zažádali o určitý obnos. Čerpání úvěru je poté podle smlouvy buď úplné, jednorázové nebo si ho můžeme rozdělit podle potřeby. To se většinou týká hypotéčních úvěrů, kdy využíváme zápůjčku například na rekonstrukci nemovitosti nebo její opravy.
Jak probíhá čerpání?
- Začíná žádostí a prověřováním. Pokud projdeme schvalovacím procesem, tak máme úvěr schválený.
- Je nutné uzavřít smlouvu a podmínky. Ty je dobré si pozorně přečíst a nepodepisovat dříve, než je nám všechno řádně jasné. Pokud se bude úvěr čerpat postupně, tak je třeba i ve smlouvě mít zaznamenané předběžné termíny a také konečný pro dočerpání.
- Pak se jen můžeme těšit, až nám na účet přijdou peníze, které budeme mít k dispozici.